خیانت-در-رابطه-عاطفی-و-جنسی

چرا انسان ها خیانت میکنند؟

دلایل مختلفی برای خیانت در رابطه زوجین وجود دارد. مشکلات عاطفی و جنسی در همسران میتواند در صورت پیگیری نکردن مشکل و حاد تر شدن آن منجر به خیانت در رابطه شود. در این بخش قصد داریم به دلیل عمده خیانت اشاره کنیم. این دلایل عبارتند از :

حتما بخوانید: ویژگی های رابطه عاطفی سالم چیست؟

تماس با ما

دلایل جنسی خیانت در رابطه

 • جذابیت نداشتن همسر: متأسفانه هم در زنان و هم در مردان مشاهده میکنیم که تا قبل از ازدواج و حتی اوایل ازدواج افراد بسیار به زیبایی، پوشش و بهداشت خود اهمیت میدهند. و پس از گذشتن مدتی از ازدواج با بهانه های مختلف خود را قانع میکنند که، زمانی برای رسیدگی به خود ندارند. بنابراین بهتر است برای رسیدگی به اندام و زیبایی خود جایی در برنامه روزانه خود باز کنید. و حتی میتوانید با همسرتان به طور مشترک ورزش کنید.
 • پس زدن همسر به دلایل مختلف و به طور مکرر: زمانی که همسر شما نیاز به برقراری رابطه با شما دارد. و شما به هر دلیلی خود را بی رغبت نشان میدهید. یک دفعه میتواند طبیعی باشد. اما زمانی که به طور مکرر این اتفاق بیافتد، او برای رفع نیاز هایش ممکن است به شما خیانت کند. بنابراین اگر مشکل جنسی دارید و یا نسبت به همسرتان بی رغبت شده اید. بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوره روان نو میتواند به صورت تلفنی مشکلات شما را بشنود و به شما راهکار ارائه دهد.
 • در رابطه با همسر خود، تنوع و ظرافت ایجاد کنید.
 • سعی کنید تمام نیاز های جنسی همسر خود را برطرف سازید. در این صورت احتمال خیانت در رابطه جنسی، در میان همسران به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

دلایل عاطفی خیانت در رابطه

 • افرادی که در هدف گذاری روی آینده به طور انفرادی تصمیم گیری میکنند و از همسر خود نظر خواهی نمی کنند.
 • سعی کنید نیازهای شخصی  همسرتان که به خاطر شما از آن چشم پوشی کرده است را بشناسید. و در صورت امکان آن را به طور سورپرایز آن را برایش برطرف کنید. خیلی از خیانت در رابطه ها، به دلیل گذشت بی اندازه از خواسته های شخصی فرد در زندگی مشترک است. برای شناخت بیشتر این دلایل بهتر است مقاله خیانت در رابطه عاطفی را مطالعه کنید.

نشانه های خیانت در مردان و زنان خیانت

هرگونه روابط عاطفی و روابط جنسی که بخواهد خارج از خانواده و دور از تعهد های اخلاقی و شرعی باشد، خیانت تلقی میشود. به طور کلی میتوان گفت، وابستگی عاطفی و جنسی مردی به زن دیگری جز همسر خودش و برعکس زنی به مرد دیگری جز همسرش خیانت محسوب میشود. خیانت موجب میشود تا زندگی از کیفیت مطلوبی فاصله گرفته و در نهایت موجب مختل شدن تمام زندگی زناشویی میشود. در ادامه به دلایل و نشانه های خیانت در مردان و زنان اشاره خواهیم کرد.

دلایل خیانت در بین زوجین

متاسفانه امروزه به دلیل درصد بالای خیانت در زوجین، افراد حساسیت بیش از حد به خرج میدهند. و ممکن است کارهایی انجام دهند که، نه تنها نتواند به آنها کمک کند بلکه شرایط موجود را از چیزی که هست، پیچیده و بحرانی تر کند. بنابراین در صورت مشاهده این نشانه ها در همسر تان بهتر است ابتدا با یک مشاور مشورت کنید. و مطابق با راهکار های او، جلو بروید. نشانه های خیانت در همسر ممکن است آنقدر کم رنگ و جزئی باشد که، شما آن را خیلی جدی به حساب نیاورید. اما اگر آنها را نشناسید. ممکن است در سالهای بعد این موضوع بزرگ تر و پیچیده تر شود. بنابراین بهتر است در صورت مشاهده نشانه های خیانت، هر چه سریعتر آن را حل کنید. خیانت همسر ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. 

دلایل مختلف خیانت همسران عبارتند از :

درگیر شدن بیش از حد افراد، نسبت به مسائل شخصی خود.

وجود نداشتن تفریحات برای زوجین در کنار هم.

فرو رفتن بیش از اندازه افراد در نقش مادری و یا نقش پدری همسران

فراموش کردن روابط عاشقانه میان همسران، به دلایلی مانند مشغله های اقتصادی

وجود دعوا و فضای پر از تشنج در خانه و… میتواند دلایلی برای خیانت های زنان و مردان متاهل باشد.

نشانه های خیانت همسران

 • سرد شدن رابطه زوجین نسبت به قبل، میتواند یکی از نشانه های خیانت باشد.
 • پنهان کاری کردن و دروغ گفتن راجع به مسائلی مانند مسائل مالی، رفت و آمد و … البته این را بدانید که در صورتی که یکی از نشانه های خیانت وجود دارد. ممکن است دلیل مشکل و یا پنهان کاری دیگری باشد. نشانه ها فقط برای نواختن زنگ خطر هستند. بهتر است در صورت مشاهده حتما با یک روان شناس راجع به ان مشورت کنید.
 • بی میل بودن نسبت به همسر و بی حوصله بودن در کنار خانواده.
 • جدا نشدن از تلفن همراه و اضطراب به هنگام نبود تلفن همراه. یا زمانی که تلفن را پیش شما گذاشته مدام نگران است و استرس دارد.
 • مقاومت کردن برای حضور در مهمانی های خانوادگی، مخصوصا مهمانی های فامیل همسرش.
 • برخی اوقات افرادی که به همسر خود خیانت میکند. برای رفع عذاب وجدان و جبران کردن کار خود، بیش از حد مهربان میشود. و کادو و جشن هایی را تدارک میبیند که قبلا انها را فراموش میکرد. به نوعی میتوان گفت مهربان شدن غیر طبیعی افراد میتواند از نشانه های خیانت همسران باشد.

نشانه های خیانت در مردان

یکی از دغدغه های امروزه بانوان، نگرانی از خیانت همسرشان است. و میخواهند در صورت وجود خیانت نشانه های ان را زود تر متوجه شوند . و برای نجات زندگی خود اقدام کنند. در این بخش از مقاله قصد داریم، به نشانه های خیانت در مردان اشاره کنیم. این نشانه ها عبارتند از:

 • بی تفاوتی عاطفی نسبت به همسر: بی تفاوتی به منظور نادیده گرفتن درخواست های عاطفی همسر و بی تفاوتی نسبت به انها. ولی برای اطمینان از نشانه خیانت بودن این بی تفاوتی، بهتر است دلیل        بی تفاوتی ر پیدا کنید. زیرا این بی تفاوتی ممکن است بر اثر افسردگی، مشغله بیش از حد کاری و مشکلات اقتصادی و … باشد.
 • سرد شدن مردان نسبت به روابط جنسی با همسر خود: زمانی که زندگی به حالت ثبات خود رسیده و به طور یکدفعه و بی دلیل مرد نسبت به همسر خود سرد میشود.
 • یکی دیگر از نشانه های خیانت در مردان بیماری های مقاربتی است: این در صورتی است که فرد قبلا هیچگونه بیماری نداشته و به یکدفعه دچار بیماری شده باشد. منظور اینگونه بیماری ها است. زیرا برخی از مردان از قبل دچار بیماری های مقاربتی هستند که ممکن است با گذشت زمان حاد تر شده باشد.
 • عصبانیت و پرخاش بر سر موضوعات جزئی که، تا قبل از ان برایش اصلا مهم نبوده است. این امر به دلیل احساس عذاب وجدان و ناهماهنگی رفتار فرد و شخصیت واقعی او است.
 • مخفی کاری های زیاد، حتی برای مسائل کوچک و بی اهمیت. مانند هزینه های کوچک مربوط به وسیله نقلیه و …
 • حضور بدون فایده در خانه، به منظور اینکه یا در حال تماشای تلویزیون است و یا در حال چک کردن گوشی خود.
 • فرار از همسر برای جواب ندادن به سوالات او و یا کلافگی هنگام صحبت کردن همسر، و همچنین عجله برای پایان دادن به مکالمه، نیز از نشانه های خیانت در مردان است.
 • پیش آمدن کارهای فوری بیش از حد و کارهایی که دیر وقت برای رسیدگی به انها خانه را ترک میکند. نیز یکی دیگر از نشانه های خیانت در مردان است.
 • ناتوانی در بچه دار شدن به طور ناگهانی نیز میتواند یکی از نشانه های خیانت در مردان باشد. برای فهمیدن ان بهتر است اول به یک متخصص مراجعه کنند. اگر دلیلی برای ان توسط متخصص ارائه نشد میتوان ان را نشانه خیانت دانست.
 • بروز شادی و نشاط بی دلیل در مردان، بدون تغییر در روند زندگی یا کاری او را نیز میتوانید به عنوان زنگ خطری برای وجود داشتن خیانت تلقی کنید.

علت خیانت مردان میتواند کمبود های عاطفی و جنسی از سوی همسرشان باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر کدام از نشانه ها سعی کنید فضای خانه را برای همسر تان دلنشین کنید و کارهایی که به ان علاقه مند است را انجام دهید. فضای خانه را آرام کنید و تشنج را در خانه کم کنید.

نشانه های خیانت در زنان

در این بخش به طور مختصر به نشانه های خیانت در زنان اشاره خواهیم کرد. این نشانه ها عبارتند از:

 1. گوشی تلفن همراه خود را معمولا دور از دسترس شما قرار میدهد. و یا اینکه در حضور شما از گوشی همراه خود استفاده نمیکند.
 2. بدون اینکه شما در جریان باشید از محصولاتی برای جلوگیری از بارداری استفاده میکند. و سعی میکند ان را از دید شما مخفی نگه دارد.
 3. جریانی را از او سوال کرده اید و هر بار با استرس جریان را به گونه ای دیگر برای شما تعریف میکند.
 4. به طور یک دفعه و ناگهانی میزان استفاده او از رسانه های اجتماعی افزایش یافته و در زمان نبود شما و یا دسترسی نداشتن شما از ان استفاده میکند.

دیگر نشانه های خیانت در زنان

 1. قبلا هم متوجه خیانت او به خودتان شده اید.
 2. به طرز عجیب و یک دفعه ای برنامه های زندگی شخصی و رفت و آمدش دچار تغییر شده است.
 3. دوستان همسر تان با شما مانند قبل رفتار نمیکنند و به طرز عجیبی رفتارشان با شما تغییر کرده است.
 4. احساسات شما دائم به شما این را گوشزد میکنند که همسر تان در حال خیانت به شماست.
 5. یکی دیگر از نشانه های خیانت در زنان، هزینه های بدون اطلاع از همسر و با تعداد دفعات بالا است.
 6. قبلا از اینکه بدون او سفر بروید ناراحت میشده و حالا از شما میخواهد که برای استراحت با دوستان تان به مسافرت بروید.  و برای انجام این کار اصرار میکند.
 7. .یک شخص خاص را در رسانه های اجتماعی دنبال میکند و دائم برای او لایک و کامنت میگذارد.
 8. تحت هیچ شرایطی تلفن همراهش را از خود جدا نمیکند و در صورت جا گذاشتن ان مدام بی قرار است.
 9. به تازگی برای وجود هر مشکلی به شما بی احترامی میکند.
 10. .دیگر صمیمیت و روابط عاطفی قبلی را با شما ندارد .
 11. .از توضیح دادن مسائل برای شما طفره میرود. و موضوع را عوض میکند.
 12. .سعی میکند خیلی با شما هم کلام نشود.

توجه: تمام نکاتی که به عنوان نشانه های خیانت نام برده شد. ممکن است در مواقع دیگری نیز اتفاق بیافتد. بنابراین زمانی که هر کدام از نشانه ها را مشاهده کردید. کمی صبر کنید اگر بیش از 2 یا 3 نشانه وجود داشت. حتما به روانشناس مراجعه کنید و از او راهکار بخواهید.

اگر قبلا دائم با شما در تماس بوده و یا به شما پیام میداده است. و به یکباره به طور قابل ملاحظه ای تماس هایش با شما کم شده است. میتواند نشانه ای از خیانت در رابطه باشد.

هیچ برنامه ریزی و هدفی برای آینده مشترک تان ندارد. و هر زمان که راجع به آینده با او صحبت میکنید، کلافه میشود و طفره میرود.

یکی دیگر از نشانه های خیانت در رابطه، وابستگی به تلفن همراه است. به گونه ای که همسر تان تلفن همراه خود را تحت هیچ شرایطی از خود دور نمیکند. و در صورت نبود تلفن همراه دچار اضطراب، پرخاشگری و بی قراری میشود.

یکی دیگر از نشانه های خیانت در رابطه زناشویی، زمانی است که، شما با همسر تان برای تفریح بیرون رفته اید و هیچ کدام ضرورتی برای برگشتن سریع ندارید. اگر در این زمان، همسر شما بی قرار بود و میخواست سریع تر برگردد، نشانه ای از زنگ خطر های خیانت است.

سعی میکند در هر شرایطی گوشی تلفنش دور از دسترس شما باشد. و آن را از شما پنهان میکند.

رابطه های مشکوک در فضای مجازی مشاهده کردید. مثلا یک نفر را پیوسته دنبال میکند. و یا برای تمام صفحه های مجازی خود در برنامه ها رمز گذاشته و آنها را از دسترس شما خارج کرده است.

اخیرا رابطه او را با جنس مخالف فهمیده اید. و او به راحتی آن را دوست معمولی مینامد.

انواع خیانت در رابطه عاطفی

خیانت نوعی بی وفا بودن نسبت به همسر است. که اکثرا در ابتدا آن را خیانت تلقی نمیکنند. اما با گذشت زمان از همسر خود از لحاظ جسمی و عاطفی فاصله میگیرند. و آن را خیانت در رابطه میگویند. این خیانت به دو صورت اتفاق می افتد. خیانت عاطفی و خیانت جنسی. خیانت عاطفی در رابطه خیانت در رابطه عاطفی دارای دلایل و انواع مختلفی است. دلایل خیانت در رابطه عاطفی : انتقاد، گلایه گذاری، ازدواج صوری، ازدواج اجباری و… انواع خیانت عاطفی در رابطه زناشویی عبارتند از :

خیانت و بی وفایی افلاطون

یکی از شایع ترین خیانت های عاطفی، بی وفایی افلاطونی است. به این نوع رابطه، رابطه ای بدون مرز، بدون تعهد و هزینه میگویند. معمولا این نوع رابطه ها را خیانت تلقی نمیکنند و آن را با عنوان هایی مانند همکار هستیم، همکلاسی هستیم، دوست اجتماعی هستیم و القابی از این دست بیان میکنند. از آنجا که این رابطه ها تعهدی را نمی طلبد، معمولا بیشتر اتفاق می افتند. و خیلی پایدار نیستید. اما در طولانی مدت میتواند به روابط خانوادگی آسیب برساند.

خیانت و بی وفایی مجازی

زمانی که فرد برای رهایی از ناراحتی و مشکلات خانوادگی خود با افراد مجازی رابطه برقرار می کند. این ارتباط به دلیل گسترده بودن شبکه اینترنت می تواند به صورت مختلف انجام بگیرد از ارتباط در شبکه های اجتماعی مجازی که فرد با خود اینگونه می پندارند که فقط دارد با شخص دیگری صحبت میکنند و خیانت تلقی نمیشود. و ممکن است به به مرور به آن فرد وابسته میشوند و تمایل پیدا میکنند تا او را ببینند. و با گذشت زمان دچار خیانت در رابطه شود. از موارد دیگری ممکن است در خیانت مجازی شکل بگیرید رابطه جنسی مجازی یا سکس آنلاین است.

خیانت و بی وفایی کلام

در برخی اوقات افراد با کسی غیر از همسر خود، درد و دل میکند و از مشکلاتش صحبت میکند. این رابطه به مرور باعث میشود که فقط با آن فرد راز هایشان را در میان بگذارند و به مرور یا ایجاد رابطه جنسی، به همسر خود خیانت کنند.

خیانت جنسی در رابطه

خیانت در رابطه به صورت جنسی، معمولا به رابطه های نا مشروع شناخته میشوند. این خیانت ها میتواند به دلایلی اعم از نارضایتی جنسی، مشکلات عاطفی، تنوع طلب بودن فرد وخیانت در رابطه جنسی را میتوان به سه دسته کلامی، رفتاری و ذهنی تقسیم بندی کرد.

خیانت ذهنی در رابطه

طبیعتاً خیانت ذهنی، به معنای فکر کردن و خیال بافی کردن برقراری رابطه با فردی غیر از همسر خود است.

خیانت رفتاری: به بر قراری رابطه جنسی با فردی غیر از همسر فرد گفته میشود.

خیانت کلامی در رابطه

: در این نوع رابطه، رابطه جنسی صورت نمیگیرد. بلکه صحبت های بین دو فرد با موضوعات جنسی رد و بدل میشود.

برخورد با خیانت در رابطه عاطفی

پس از مشاهده خیانت در رابطه مشترک با همسرتان بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

 1. به این فکر کنید که، شما هم در رابطه قطعا دچار اشتباهاتی شده اید. اما این علت ان نیست که     همسر تان با شما خیانت کند. بنابراین خود را محکوم به تحمل و سکوت نکنید.
 2. به خاطر اشتباهات همسرتان و خیانت او خود را سرزنش نکنید. و به دنبال دلایل خیانت او در خودتان نگردید. و به خاطر اشتباه او خود را مقصر ندانید.
 3. خودتان را درگیر این موضوع نکنید. که بدانید نفر سوم که همسرتان با او به شما خیانت کرده کیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟
 4. اطلاعات بیش از حد راجع به نفر سوم شما را نسبت به خودتان بد بین میکند و در شما باعث ایجاد افسردگی میشود.
 5. به دنبال دلایل منطقی برای خیانت نگردید. زیرا گمان میکنید اینها فقط توجیهی برای ارام کردن خودتان است. در صورتی که فهمیدن ان نه تنها شما را ارام نمیکند بلکه بر ناراحتی شما می افزاید.
 6. بیشتر به خودتان فکر کنید. و ذهنتان را درگیر این موضوع که خانواده و اطرافیان چه خواهند گفت و چه عکس العملی خواهند داشت نکنید.
 7. هرگز از روی عصبانیت تصمیم گیری نکنید زیرا ممکن است اینده خود و فرزندانتان را دچار تنش و اسیب های جدی کنید.

کمک مشاوره در برخورد با خیانت

 1. بهترین راه برای برخورد با خیانت در روابط زناشویی، مراجعه و مشورت با مشاورین حرفه ای در این رابطه است. اگر انقدر ناراحت و درگیر هستید که نمیتوانید به دنبال مشاوره بگردید. میتوانید از طریق تلفن با مشاورین روان نو در ارتباط باشید و از انها راهکار دریافت کنید.

برای شناخت کامل راه های درمان خیانت میتوانید از مقاله درمان خیانت کمک بگیرید.

درمان خیانت عاطفی و جنسی

پس از خیانت معمولا افراد خود را در فشار روحی میگذارند که سریع تر رابطه را پایان دهند و یا ادامه رابطه را شروع کنند. در اینجور مواقع بهتر است یک مدت به خودتان فرصت دهید تا روح تان این موضوع را در خودتان حل کند. بنابراین اگر با این موقعیت روبه رو شدید. بهتر است ابتدا با نحوه برخورد با این موضوع اطلاعات کسب کنید. این مقاله به منظور کمک به شما پس از خیانت، تهیه شده است.

چگونه با خیانت برخورد کنیم؟

برای شناخت نحوه برخورد با خیانت بهتر است ابتدا روش های برخورد با خیانت، اسیب های وارده بر اثر خیانت و مسائل مربوط به ان را بشناسید. قبل از انجام هر کاری ابتدا بهتر است تصمیم بگیرید که بعد از خیانت همسر تان قصد پایان دادن به رابطه و یا ادامه رابطه را دارید. و بر اساس ان رفتار کنید.

 پایان دادن به رابطه بعد از خیانت: 

 • ابتدا به خودتان فرصت دهید تا شرایط را درک کنید. اگر برای برقراری رابطه مجدد و یا پایان دادن به رابطه عجله کنید و بدون فکر تصمیم بگیرید. ممکن است عواقب بعد از ان به شدت سخت تر و اسیب زننده تر باشد. بنابراین پس از مشاهده خیانت از طرف همسر تان ابتدا خودتان را برای درک شرایط به وجود آمده، آماده کنید.
 • تمام تقصیرات و نقایص را به گردن طرف مقابل نیندازید. نقص های خودتان را در رابطه بپذیرید. اینگونه پذیرش خیانت برای شما آسان تر خواهد شد.
 • احترام بگذارید. در هر شرایطی حتی اگر رابطه شما قرار است پایان پیدا کند. بهتر است عزت نفس خودتان و احترام دیگری را حفظ کنید. اینگونه ابرو ریزی اتفاق نمی افتد و بعد از طلاق موضوعی باعث آزار شما نمیشود. اگر هم قصد ادامه رابطه را دارید میتوانید بدون سوالات دیگران به زندگی خود ادامه دهید.
 • خودتان را نبازید. به آینده امید داشته باشید. زندگی را با تمام تلخی و شیرینی ها پشت سر خواهید گذاشت. بنابراین پس از خیانت امیدتان را از دست ندهید. و به آینده امید داشته باشید.
 • اگر قصد پایان رابطه را دارید. بهتر است حد و مرز خود را با طرف مقابل حفظ کنید. برقراری ارتباط با فرد خیانت کار موجب میشود، نتوانید پس از طلاق رابطه را به طور کامل قطع کنید.
 • پس از جدایی، برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید و مسائلی که شما را از فکر راجع به خیانت دور میکند را در برنامه خود قرار دهید. از مشاورین برای کمک به احساسات و اسیب های وارد شده به احساس تان کمک بگیرید . تا زمانی که کاملا از نظر روحی به زندگی بر نگشته اید. راهکار های بازگشت به زندگی را رها نکنید.

ادامه دادن به رابطه بعد از خیانت: 

 • ابتدا سعی کنید اعتماد شکسته شده خود را ترمیم کنید. البته با کمک همسر تان.  فرد خیانتکار با عذر خواهی صادقانه و ابراز پشیمانی میتواند اعتماد شکسته شده را به مرور زمان برگرداند. برگرداندن اعتماد اولین و مهمترین قدم برای شروع مجدد یک رابطه خیانت دیده است.
 • به رفتار های خود در رابطه زناشویی مجدد رجوع کنید و در صورت مشاهده و شناخت ایرادات خود سعی کنید انها را رفع کنید. اینگونه به بهبود ادامه رابطه کمک خواهید کرد.
 • مسائل و مشکلات زندگی زناشویی را با همسر تان مجدد مرور کنید . اگر ایرادات و مسائل مشکل ساز ان را پیدا کردید انها را برطرف سازید.
 • با همسر تان گفتگو کنید. راجع مشکلات هم از دید طرف مقابل نگاه کنید. و ان را بررسی کنید و به طور منطقی ان را رفع کنید. سعی کنید با شنیدن نقایص از دید دیگری احساسی و عصبانی برخورد نکنید.
 • با هم زندگی مشترک تان را مرور کنید و ایراداتی که پایه ساز خیانت بوده را شناسایی و رفع کنید.
 • پس از شناخت و رفع مشکلات رابطه جنسی خود را شروع کنید. اینگونه راحت تر میتوانید طرف مقابلتان را ببخشید.
 • پس از ان وارد زندگی معمولی و بدون مشکل خواهید شد. و به همین ترتیب با گذشت زمان میتوانید طرف مقابلتان را ببخشید. و به زندگی قبل از خیانت برگردید. برای انتخاب درست بهتر است از مشاورین متخصص کمک بگیرید.

برای کنترل خشم خود در مقابل فرد خیانتکار بهتر است مقاله خشم وعصبانیت را مطالعه بفرمایید.

در مقابل خیانت زنان چه کاری باید انجام دهیم؟

اولین و مهم ترین کار در مقابل خیانت زنان بهتر است بتوانید خودتان را  کنترل کنید. وگرنه خشم و عصبانیت کنترل کل زندگی را در دست خواهد گرفت. پس از کنترل خشم خود با کمک یک مشاور به دنبال دلایل خیانت همسر تان باشید. بیشتر زنان به دلیل ناکامی در روابط عاطفی و نداشتن گفتگوی صمیمانه با همسر خود خیانت میکنند. حتی اگر قصد پایان دادن به رابطه زناشویی را دارید. بهتر است برای درمان و جلوگیری از بد بینی نسبت به تمام بانوان نزد مشاوره بروید و مشکلات خود را حل کنید.

در مقابل خیانت مردان چه کاری باید انجام دهیم؟

 • قبل از انجام هر کاری و گرفتن هر تصمیمی، مطمئن شوید که همسر تان پشیمان است. قصد تمام کردن رابطه نا مشروع خود را دارد و یا قصد ادامه رابطه با فرد سوم را دارد.

برخورد با خیانت در مردان

 • پس از متوجه شدن رابطه همسر تان، چند روز بعد زمانی را مشخص کنید و در رابطه با مشکل پیش آمده صحبت کنید. سعی کنید حدود 7 تا 10 روز بعد از متوجه شدن با هم صحبت کنید. علت های خیانت را بشنوید و مشکلات پایه را شناسایی کنید.
 • خانواده ها ی دو نفر و اقوام را به کمک نطلبید. بلکه از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. راهکار های درست از سمت افراد حرفه ای و بی طرف بسیار میتواند به شما کمک کند. خانواده ها معمولا طرفدار و با احساسات و عصبانیت کمک میکنند. دوستان نیز سعی میکنند شما را دلسوزانه یاری کنند.
 • اگر پس از کمک از مشاوره تصمیم به ادامه زندگی داشتید. سعی کنید رابطه ای صمیمانه و دوستانه با همسر تان برقرار کنید.  اینگونه میتوانید زودتر مشکلات تان را حل کنید و فرد مقابل تان را ببخشید.
 • اگر پس از مشاوره به این نتیجه رسیدید که قادر به زندگی در کنار هم نیستید. بهتر است کاملا محترمانه و با حفظ ابرو از هم جدا شید.

درمان آسیب های خیانت

پس از خیانت توسط همسر بهتر است با کمک مشاورین برای جلوگیری از اسیب های جدی ان اقدام کنید. مسئله خیانت دیدن موضوعی نیست که عموم زوجین را درگیر کند. بنابراین پیش آمدن ان علاوه بر اسیب های شدید روحی میتواند آینده و زندگی افراد را مختل سازد. قبل از اینکه با مشاورین صحبت کنید و مشکلات تان را حل کنید. بهتر است اسیب های وارده از خیانت را بر هر دو فرد بشناسید و برای بررسی ان نزد مشاور بروید.

 • یکی از بزرگترین و مهمترین اسیب های خیانت بر فرد خیانت دیده از بین رفتن اعتماد او به شریک زندگی اش است. حتی در مواردی افراد از مشورت با مشاوره سر باز میزنند و این امر به مرور زمان موجب بدبینی نسبت به تمامی مردان یا زنان میشود. حتی اگر فرد قصد ادامه رابطه را داشته باشد ممکن است. مدام نسبت به همسر خود شک داشته و دچار بدبینی شود.
 • یکی دیگر از اسیب های وارده به فرد خیانت دیده، از بین رفتن اعتماد به نفس فرد است. فرد ممکن است دائم در حال پیدا کردن ایرادات خود باشد. مدام به این فکر کند که اطرافیان از او بهترند و نتواند اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز یابد. برای جلوگیری از این امر بهتر است با متخصصین مشاوره درمان را آغاز کنند.
 • فرد خیانت کننده در بیشتر مواقع دچار عذاب وجدان بعد از خیانت میشود. که این عذاب وجدان بدون درمان باعث ایجاد اختلالات عصبی و شخصیتی میشود. و ممکن است فرد نسبت به خود احساس ناخوشایندی پیدا کند. 
 • یکی دیگر از اسیب های وارده بر هر دو فرد خیانت دیده و خیانت کننده، ایجاد احساس افسردگی، اختلالات عصبی و عدم کنترل احساسات و … است.

دیگر اسیب های وارده از خیانت طرفین

 • اگر قصد ادامه رابطه را دارید بهتر است انگیزه خود از ادامه رابطه را مشخص کنید و به کمک مشاوره اسیب های وارده را درمان کنید.
 • حتی فردی که نفر سوم در خیانت است نیز دچار اسیب هایی میشود. زیرا دائما مجبور به مخفی کردن خود و رابطه اش است. مدام نگران رها و ترک شدن از سمت طرف مقابلش است. بابت فهمیدن همسر فرد دچار استرس میشود و مسائلی از این دست.
تماس با ما

برای درمان اسیب های وارده بر اثر خیانت، افراد بهتر است به روانشناس جهت مشاوره مراجعه کنند. مشاورین روان نو برای مشاوره و دادن راهکارهای بهتر به افراد مورد خیانت واقع شده در رابطه به شما کمک خواهد کرد.

منبع : psychologytoday

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *