سکس آنلاین

تعریف رابطه جنسی مجازی

رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) نوعی فعالیت جنسی است که در آن دو یا چند نفر – یا یک شخص و یک شخصیت مجازی – با هدف تحریک جنسی، در زمان واقعی، از طریق برخی از وسایل ارتباطی جمع می شوند تا با انتقال پیامهای صریح جنسی، یکدیگر را برانگیزند. این پیامها ممکن است به اشکال متنی، تصویری، یا فیلم های کوتاه ویدئویی باشند که از طریق تسهیلات موجود در سیستم های مخابراتی (سکس تلفنی)، و اینترنت از جمله IRC (گپ رله اینترنتی)، ایمیل، پیام فوری، چت روم، وب کم، یا بازی های نقش آفرینی منتقل می شوند. ظهور تلفن های همراه با دوربین های دیجیتال داخلی بدون شک ابعاد جدیدی را به این فعالیت ها افزوده است. هدست های مدرن نیز به کاربران امکان می دهد از طریق محیط های شبیه سازی شده، با انسانهای دیگر یا با شخصیتهای مجازی، رابطه جنسی مجازی برقرار کنند. رابطه جنسی مجازی بدون توجه به تجهیزات ارتباطی مورد استفاده، پدیده را توصیف می کند. ظهور تلفن های همراه ابعاد جدیدی به رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) افزوده است.

شرکت هایی وجود دارند که در قبال پرداخت پول، به مشتریان اجازه می دهند افراد را در رابطه جنسی زنده یا در حین خود ارضایی تماشا کنند و در عین حال، امکان دیده شدن فعالیت های جنسی خود آنها را نیز فراهم می کنند. اخیراً دستگاه هایی معرفی و به بازار عرضه شده اند تا تحریک كنترل از راه دور را انجام دهند. تحریک از راه دور دیجیتال شامل استفاده از انرژی هدایت شده، بیوسیپ ها (Biochips)، و یا ایمپلنت های سایبرنتیک برای تحریک یک مرد یا زن در ناحیه دستگاه تناسلی از راه دور است.

آمارها درباره سکس آنلاین چه می گویند؟

به دلیل ماهیت معمولاً پنهانی فضای مجازی و امور آنلاین، بدست آوردن آماری در مورد رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) دشوار است. اما مطالعه ای که در سوئد صورت گرفته، نشان داده است که یک سوم از شرکت کنندگان در آن اعتراف کرده اند که رابطه جنسی مجازی یا سایبرسکس را تجربه نموده اند. یک مطالعه استرالیایی نیز، نشان داد که 8% شرکت کنندگان رابطه جنسی مجازی (سکس چت، سکس آنلاین) را تجربه کرده اند.

تماس با ما

چه گروه هایی به رابطه جنسی مجازی تمایل دارند؟

استفاده از رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) در گروههای مختلف از نظر جنس، سن، وضعیت تاهل، و جهت گیری جنسی مشاهده می شود. بر اساس مطالعات جاری، مردان بطور کلی، بیش از زنان درگیر سایبرسکس هستند، اگرچه، بطور مکرر گزارش می شود که زنان خطر بالاتری برای بروز رفتارهای مسئله ساز مرتبط با این نوع رابطه جنسی داشته اند. به علاوه، زنان و افراد دوجنسی بیش از حد قابل انتظار مبتلا به اجبار سکس می شوند و افراد متاهل احتمال کمتری برای شرکت در یک رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) دارند.

چرا مردم به صورت مجازی رابطه جنسی برقرار می کنند؟

افرادی که به رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) علاقمند می شوند، چه پاداش هایی دریافت می کنند که این نوع رابطه را برایشان جذاب می کند؟ محققان مکانیسم های مختلفی را ارائه داده اند كه یكی از آنها “موتور A سه گانه” یا Triple-A Engine نامیده می شود. بر اساس این مدل، مهمترین مزیت استفاده از اینترنت برای فعالیت های جنسی عبارت است از:
ناشناس بودن (Anonymity)
در دسترس بودن (Accessibility)
مقرون به صرفه بودن (Affordability)
روابط آنلاین این امکان را برای افراد فراهم می کند که بدون داشتن محدودیت زمانی، هر وقت که بخواهند با یکدیگر در تعامل باشند و بر خلاف بسیاری از روابط واقعی که توسط تعهداتی مانند شغل، کارهای روزمره، پرداخت صورتحساب و سایر مسئولیت ها مختل می شوند، بدون مانع، و آنطور که مایلند، هویت خود را انتخاب و ابراز می کنند. کاری که انجام آن برای بعضی ها در زندگی واقعی مشکل است.

دلایل ایجاد رابطه جنسی مجازی و سکس آنلاین

رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) به افراد امکان می دهد تا از حریم خصوصی خانه خود بدون احساس شرمساری یا ترس از مورد انتقاد قرار گرفتن به تعامل با فرد دیگر بپردازند.
از نظر روانشناختی، افرادی که در روابط خسته کننده قرار دارند، ممکن است به این وسیله زندگی جنسی خود را زنده کنند.
شرکت کنندگان در رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) در معرض خطر عفونت های منتقله از تماس جنسی (STI) نیستند. علاوه بر این، افراد مبتلا به بیماری های طولانی مدت (مانند HIV) می توانند از سایبرسکس به عنوان راهی ایمن استفاده کنند.
مخفی کردن رابطه به سهولت انجام می گیرد چون هیچگونه اثبات جسمی از تجربیات جنسی وجود ندارد.
همچنین، برخی افراد بر این باورند که فضای مجازی یک راه ایمن برای تجربیات جنسی است و می تواند به عنوان یک جایگزین برای افرادی که دارای تمایلات جنسی “منحصر به فرد” هستند مورد استفاده قرار گیرد. این امر باعث می شود افراد خجالتی، افراد دارای عزت نفس پایین، و افرادی که در روابط جنسی نیستند، بتوانند به صورت ناشناس و بدون مورد قضاوت قرار گرفتن آن را تجربه کنند.

ناشناس بودن سکس آنلاین

در رابطه جنسی آنلاین افراد می توانند در هر زمان که می خواهند و آنطور که دوست دارند هویت خود را ابراز می کنند

نظرات کاربران سکس آنلاین

از نظر برخی از مردانی که در یک مطالعه تحقیقی شرکت کرده بودند، از مزایای رفتارهای جنسی آنلاین این است که وقتی شریک جنسی آنها تمایل به رابطه ندارد، یا اصولا فاقد یک شریک جنسی هستند، انجام فعالیت جنسی میسر می شود.

یکی از مصاحبه شوندگان اظهار داشته که رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) بهتر از پرداخت پول برای داشتن رابطه جنسی واقعی است و دیگری استدلال نموده است که وجود ویژگی های تعاملی در حوزه تخیلی روابط آنلاین یک انقلاب عظیم در روابط شخصی است.

رابطه جنسی مجازی، حقیقت یا مجاز؟

بعضی از شرکت کنندگان در سایبرسکس واقعیت فضای مجازی را جدی می گیرند. بعضی از همسر یا همسران آنلاین خود صحبت می کنند و بعضی به همسر سایبری خود قول داده اند که به یکدیگر وفادار باشند. برخی از زنان ادعا کرده اند که نمی خواهند با اولین کسی که از آنها درخواست می کند، وارد رابطه جنسی شوند، زیرا میخواهند باکرگی مجازی خود را برای مرد مناسب نگه دارند. به همین ترتیب، برخی می گویند که آنها نمی خواهند یک رابطه سایبرسکس یک شبه داشته باشند، بلکه مایل به یک رابطه جنسی آنلاین گسترده و معنادار هستند. البته، با توجه به پویایی فضای سایبری، فعالیت های کوتاه جنسی بسیار رایج است. اما رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) اغلب نتوانسته نیازهای واقعی افراد را برآورده سازد.

ریسک و خطرات رابطه جنسی مجازی (سکس چت)

خطرات احتمالی موجود در رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) را می توان در ابعاد زیر بررسی کرد:

سایبرسکس و کیفیت روابط

روابط سایبری احتمالاً فرد را اقناع نمی کند و توهمی بودن آن می تواند مانعی برای صمیمیت واقعی باشد. رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) همه حواس را، آنطور که در رابطه واقعی دیده می شود، درگیر نمی کند. بدون درگیر شدن تمام حواس، روابط به یک تجربه یک بعدی ختم می شود که فاقد عمق توسعه یافته در روابط زندگی واقعی است. این نوع رابطه پاسخگوی نیازهای انسانی نیست و مانع از توسعه “ششمین حس” می شود، یعنی حسی که به ما می گوید رابطه ای “خوب” یا “بد” است. به علاوه، چون افشای اطلاعات بسیار محدود است می تواند به یک رابطه جعلی تبدیل شود.

کیفیت رابطه جنسی مجازی

تاثیر بر روابط واقعی

درگیر شدن در رابطه جنسی مجازی بر اعضای خانواده و توانایی افراد در جستجو و حفظ روابط صمیمی واقعی تأثیر می گذارد. يكي از مهمترين خطرات مرتبط با رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین)، صدمه دیدن روابط صميمي آفلاین است. به این دلیل سایبرسکس به عنوان “خیانت مجازی” هم شناخته شده است.

معمولا ابتدا روابط آفلاین اینگونه افراد متاثر می شود، و سپس خاتمه می یابد. یکی از شرکت کنندگان در یک تحقیق مرتبط با ابراز تاسف گفته است: “اگر من به جای آنلاین، وقت و انرژی خود را برای ازدواجم صرف می کردم، به جای اینکه از هم جدا شویم، با هم رشد می کردیم”. سایر شرکت کنندگان گزارش کردند که دچار احساس اختلال، خیانت، از بین رفتن عزت نفس، بی اعتمادی، ترس و عدم صمیمیت با شریک زندگی واقعی خود شده اند. برخی دیگر احساس کردند که از نظر جنسی ناکافی، غیر جذاب و زشت هستند. به علاوه در این افراد، 22.3٪ جدایی و طلاق و 2 مورد بستری به علت خودکشی گزارش شده است.

اعتیاد و اجبار جنسی

دسترسی، مقرون به صرفه بودن، ناشناس بودن و قابل قبول بودن در رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین)، آن را بالقوه اعتیاد آور می سازد. در مورد اکثر شرکت کنندگان در سایبرسکس، تجربیات جنسی آنلاین منجر به مشکلی در زندگی واقعی نمی شود. اما برای کسانی که از قبل مشکل اجبار جنسی داشته اند یا افرادی که دارای آسیب پذیری روانی هستند، می تواند مشکل ساز شود و آنها را در معرض خطر اعتیاد جنسی قرار دهد. پزشکان و درمانگران بطور روزافزون موارد اعتیاد به رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) را همراه با مشکلات استاندارد مربوط به رفتارهای اعتیاد آور گزارش می کنند. با این حال، در حال حاضر راه های کمی برای درمان اعتیاد به سایبرسکس وجود دارد.

جوانان و سکس آنلاین

جوانان و نوجوانان به طور فزاینده در سایبرسکس شرکت می کنند و بسیاری از نوجوانان، در معرض درخواست های جنسی ناخواسته آنلاین از طریق ایمیل و چت روم قرار گرفته اند. طبق مطالعه ای که توسط مجله بهداشتی Pediatrics انجام شده است، بیش از یک پنجم نوجوانان دبیرستانی که دارای مشکلات رفتاری یا عاطفی هستند، اخیراً درگیر سکس چت بوده اند. اگرچه برخی کشورها قوانین سختی دارند که از انتشار تصاویر جنسی بدون رضایت طرفین در تصویر جلوگیری می کنند، در عمل، تصاویر برهنه بدون رضایت مبدأ به طور گسترده منتشر می شود.

برخی از جوانان با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شرکای جنسی خود باج خواهی می کنند. در یک مطالعه انجام شده در جوانان مشخص شد که مردان عکسهای واضح جنسی دوستان دختر خود را به دوستانشان نشان می دهند. این یک خطر جدید در ارتباط با رسانه های جدید است که مخصوصا نوجوانان را تهدید می کند.

در مقابل سکس آنلاین چه باید کرد؟

آموزش خطرات احتمالی رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) به جوانان و نوجوانان ضروری به نظر می رسد. این ممکن است به بهترین وجه در مدارس ارائه شود. زیرا نوجوانان در معرض خطر ویژه برای اجبار جنسی قرار دارند. درست همانطور که در مورد مواد مخدر و سیگار آموزش می بینند، باید آنها را در مورد خطرات، عواقب و هشدارهای مربوط به رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) آگاه نمود.

تماس با ما

منابع استفاده شده در این مقاله : Science Direct , Eric Ed

9 نظرات در حال حاضر

 1. دلم میخادخودموبکشم چون به شدت عذاب وجدان دارم ..من دخترپاکی بودم اولین باربودباپسری حرف میزدم کلامجازی دوست بودیم فکرکردم چه افتخاری نصیبم شده که یکی عاشقم شده .زیاددرباره مسائل جنسی حرف میزد چندبارخواستم ترکش کنم ولی هربارالتماس کردکه درست میشه ومن احمق به رابطه باهاش ادامه دادم بعدیه مدت بخودم اومدم ودیدم کم کم دارم شبیهش میشم باهم راحت شدع بودیم چندبارحرفشو زدیم توچت .حس گناه دارم میخام دیگه نباشم میخام بمیرم حس میکنم دیگه ارزشی ندارم هرروز به یه مدل خودکشی فکرمیکنم همیشه مظطربم .بااون ادم رابطموتموم کردم چون میدونم صددرصدبودن باهاش به گناه بزرگ ختم میشه.پیام میده ولی جواب نمیذم کاش نمیشناختمش هیچوقت متنفرم ازهرچی دوستی ورابطست دلم میخادبیفتم بمیرم راحت شم ازخودم.

  • سلام شیرین اصلا خودتو اذیت نکن ببین خیلی دخور ها کار های بدتری مانند خودفروشی میکنند اما چیزیشون نمیشه تو به خدا پناه ببر و به ادم های پاک اعتماد کن و ناراحت نشو اسم من سارا است خواستی باهام دوست شی بگو 😘

   • الان تودخترهااپن بودن شده یه مداگه اپن نباش اسکول فرضت میکنن

    • اپن بودن رو ول کن. ببین چجوری اگررفتارکنی شخصیتت خواهان پیدا میکنه ن جنسیتت، و حواست باشه شخصیت تاریخ انقضاء نداره اما جنسیت تاریخ انقضاء داره و نگاه‌های آدمهایی ک فقط به جنسیتت نگاه میکنن هیچوقت سیری و انتهایی نداره

  • اوووووووووه خیلی سخت گرفتی شیرین جان چیزی نشده که زندگی انقدر بالا پایین های دیگه و مهم تری داره که این چیزا مثل بازی میمونه بیشتر تا تحت تاثیر قرار گرفتن و فکر خود کشی اجازه بده گذشت زمان خودش همه چیزو برات حل می‌کنه

 2. شیرین جون خودتو سرزنش نکن چت سکس بوده واقعی که نبوده طرف هم مجازی بوده برو خداروشکر کن تو واقعیت نبوده … به دید یک تجربه بهش نگاه کن … حق داری حس بدیه… ولی در حد خودکشی نیست … متاسفانه جامعه بیمار و غم زده همینه بازخورداش … ولی بایست قوی بود و یک رشته ورزشی یا هنر انتخاب کن خودتو سرگرم اون کن … حالت مطمعنا خوب میشه

 3. سلام .سکس توی دنیای مجازی هیچ لذتی نداره تو باید حضوری باهاش سکس میکردی وبهترین لذت دنیارو تجربه میکردی اونوقت دیگه به خودکشی فکر نمیکردی

 4. سلام چت سکس چیزی نیست ناراحت نباش الان یه حس عذاب وجدان داری ولی رابطه واقعی یه حس نابه حتما امتحانش کن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *