ماریجوانا

چگونه گل ماریجوانا را ترک کنیم

برای ترک ماده مخدر گل ماریجوانا باید از کجا شروع کنیم؟ در این دوران که مصرف گل ماریجونا تبدیل به موضوع پر بحث و بسیار حاد و جدی در جامعه امروز ما شده و باعث نگرانی خانوادهای بسیاری شده که ترس از این دارند نکند پسر یا دختر نوجوانشان آلوده به مصرف گل (ماریجونا) بشوند. در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چی میشه که جوانان به مصرف این ماده مخدر رو می اورند و به مصرف ان ادامه میدهند و راههای ترک ماده مخدر گل {ماریجونا} را هم بررسی کنیم. 

تماس با ما

از انجا که ماده مخدر گل جزو مواد مخدر محرک محسوب می شود و اعتیاد فیزیکی ندارد و فقط وابستگی فکری و ذهنی دارد فرد باید برای کمک در راستای ترک این ماده مخدر کمک زیادی از طرف اطرافیان خود دریافت کند چون بسیار دشوار است که خودش به تنهایی بخواهد این ماده مخدر را کنار بگزارد.یکی از مشکلاتی که در این راستا وجود دارد و خانوادها باید از ان دوری کنند، ابراز واکنشهای هیجانی و عجولانه درباره این موضوع است که خانوادها اول باید از اعتیاد فرزندشان به این ماده مخدر اطمینان حاصل کنند سپس تصمیم بگیرند که از چه راهی را میخواهند به فرزندشان کمک کنند

دلایل ترک مخدر گل:

مصارف طولانی مدت مخدر گل{ماریجوانا} که مخصوصا به صورت روزانه مصرف شود {به مانند سیگار} اثرات مخرب زیادی دارد که در ادامه به انها میپردازیم.

۱.اختلالات بیشمار در حافظه بلند مدت و کوتاه مدت:

استفاده از گل میتواند حافظه کوتاه مدت فرد را به شکل قابل توجه ای کاهش دهد این موضوع ممکن است در بعضی از موضوعات روزمره حتی خطرناک هم باشد.اما درسته که مصرف گل صرفا باعث کاهش حافظه کوتاه مدت میشود اما در دراز مدت اثارات مخرب و جبران ناپیذیری به حافظه بلند مدت و به طور کلی عملکرد ذهنی فرد خواهد زد.

۲.تغییرات خلق وخوی:

مصرف گل باعث تغییرات شدید رفتاری در فرد میشود.فرد اصولا بعد از مصرف سرخوش و شاد میشوند اما بعد از گذشت زمانی نسبتا طولانی بعد مصرف نشانهایی از پرخاشگری،اظطراب و بی قراری در فرد نمایان میشود.اصولا فرد مصرف کننده اکثرا گوشه گیر میشود و تمایلی به شرکت در جمع ها و مهمانی های خانوادگی ندارد و از انها دوری میکند و در اکثر مواقع سعی میکند اوقات خود را بیرون از خانه بگذراند و از محیط و ساکنان خانه دوری کند.

۳.اثرات دائمی روی مغز:

نوجوانان و جوانانی که همچنان در سن رشد هستند با مصرف گل و محرکهای مشابه ان اسیبهای دائمی و جبران ناپذیری به سلولهای مغزی خود میرسانند که این موضوع باعث میشود که عمکرد مغری این افراد هیج وقت به حداکثر توان خود نرسد.

۴. ایجاد مشکلات تنفسی:

استعمال گل ( ماریجوانا) اثرات جبران ناپذیری  را بر روی عمکرد تنفسی و ریه های فرد خواهد گذاشت.

 ۵. افزایش تپش قلب

مصرف ماریجونا تپش قلب فرد را تا مدت زمان طولانی پس از مصرف گل، افزایش می دهد.و همچنین در افراد دارای فشار خون بالا سبب بروز اسیب هایی جبران ناپذیر می شود..

۶. مشکلات خواب:

مصرف گل باعث می شود تا افرد بعد از مصرف تمایل به خوابیدن طولانی پیدا کند اما زمانی که مدت زیادی از اخرین مصرفشان می گذرد دچار اختالالات شدید بی خوابی می شوند.

آیا مصرف ماده مخدر گل اعتیاد آور است ؟

 استفاده از ماده مخدر گل برخلاف مواد مخدر سنتی مانند تریاک وهرویین اعتیاد جسمی برای فرد به دنبال ندارد.اما وابستگی های شدید ذهنی و روحی برای فرد ایجاد می کند. اعتیاد روانی و روحی مخدر گل باعث می شود تا خود فرد به تنهایی نتواند اقدام به ترک ماده مخدر گل کند. بر مبنای اخرین تحقیقات صورت گرفته بیش از نود درصد از پروسه ترک اعتیاد برای ماده مخدر گل بواسطه نزدیکان و اعضای خانواده فرد مصرف کننده انجام شده است.

انواع روشهای ترک ماده مخدر گل:

روشهای ترک ماده مخدر گل برای هر شخص متفاوت است و بستگی دارد به میزان وابستگی شخص به مصرف این ماده مخدر که شامل مدت و میزان مصرف فرد میشود. راه های گوناگونی برای ترک اعتیاد به ماده مخدر گل وجود دارد که مبنای تمام آنها فعالیت مفید  بر روی ذهن و استفاده از مشاوره درمانی برای ترک ماده مخدر گل است چرا که مصرف کنندگان گل وابستگی شدید روانی به مصرف ان دارند..

ترک مخدر گل نیازمند داشتن اراده ای قدرتمند است. زمانی که فرد تصمیم می گیرید گل را ترک کند یکی از کاربردی ترین روشها مشغول نگه داشتن ذهن خود با کار های مختلف است.و باید از خرید ماده مخدر گل خود داری کند تا در موقع نیاز به راحتی در دسترس نباشد. قدرت ذهن را هیچ وقت دست کم نگیرید فرد با داشتن اراده ای قدرتمند میتواند مصرف گل را کنار بگذاری.این موضوع را در نظر داشته باشید که هیچ دارویی{نه گیاهی نه شیمیایی}برای ترک گل در حال حاضر وجود ندارد. 

بهترین روش برای ترک گل:

کاربردی ترین و قطعی روش برای ترک در حال حاضر استفاده از روان درمانی و مشاوره روانشناسی برای رهایی ازاعتیاد به ماده مخدر گل برای تمامی افراد در تمای سنین است. چرا که عمده ترین علل شروع مصرف ماده مخدر گل به واسطه کمبودهای عاطفی می باشد که متاثر از مشکلات خانوادگی و آسیب های روحی در فرد به وجود آمده است. با درمان این کمبودها و مشکلات روحی فرد به تدریج علاقه خود را به مصرف از دست می دهد.

ایجاد اضطراب در هنگام ترک کردن گل از جمله مسائلی است که در میان تمامی اشخاص دیده میشود و صحبت کردن با یک مشاور متخصص در مورد حالات و افکار خود در زمانی که قصد مصرف دوباره  گل را دارید به شما کمک زیادی می کند تا بتوانید با تمایل خود به مصرف دوباره گل مقابله کنید. مشاور با دادن برنامه و راهکارهایی متناسب به فرد با در نظر گرفتن شرایطی که دارد به او در جریان ترک ماده مخدر گل کمک می کند. توصیه ما این است که در این مورد حتما از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.

تماس با ما

.

.

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *